16 Mart 2009 Pazartesi

Haydi Oynayalım Bloguna Hoşgeldiniz!

Merhaba,
Bu blogun amacı, oyunlarımızı paylaşmanın yanı sıra bu oyunları oynarken mutlu olan bebeklerimizin/çocuklarımızın deneyimlerini de paylaşmak, kendimizi ve birbirimizi oyun oynamaya ve/veya yeni oyunlar yaratmaya teşvik etmektir. Bu blog ta nereden çıktı şimdi derseniz, hikayesine buradan ulaşabilirsiniz.
Çok yazarlı her blogta olduğu gibi bu blogunda kendine has yazı gönderme kuralları var tabii! Oyunların içeriğinin çocukların saflığına ve dürüstlüğüne uygun olacağına inandığımdan, şahsen çok önem verdiğim ve bütün annelerin önem verdiğine inandığım (kötü muameleye, şiddete, ayrımcılığa, ırkçılığa karşı olma, hiç bir inancı rencide etmeme, dini inançlara dayanmama ve/veya vurgulamama, gezegenimizi paylaştığımız diğer tüm canlılara saygılı davranma gibi) hususları ilk ve son kez burada yazıyor ve konuyu kapatıyorum.
Şimdi gelelim blogumuza yazı gönderme kurallarına;
1. Bloga gönderilen oyun bir yerde görülmüş yani oynanmış (sahne, oyun evi, oyun grubu, blog vb.) veya bir kitap, dergi, broşürden okunmuşsa oyunun kaynağını mümkün olan en detaylı şekilde belirtiniz.
2. Eğer oyun bir blogta görülmüş ise, kaynak belirtip oyunu yeniden yazmak yerine link vermek suretiyle blogta yer veriniz fakat önce oyunun görüldüğü blog sahibinden e-posta ile link verilip verilemeyeceğine dair onay alınız ve oyun blogta yayınlandıktan sonra yine bir e-posta ile blog sahibini haberdar ediniz. Bu tür e-posta yazışmalarını arşivlenmesi amacıyla limonluturta@gmail.com adresine göndermeyi unutmayınız.
3. Bloga gönderilen oyun başka bir kaynaktan (blog, kitap, dergi, oyunevi vb.) esinlenerek değiştirilmiş ve başka bir oyun haline gelmiş olsa bile esinlenilen kaynağı mutlaka belirtiniz.
4. Oyun oynarken kullanılması gereken özel malzemeler var ise ne olduklarını ve nereden temin edilebileceklerini ya da nasıl yapılacaklarını gönderilen yazıda açıkça belirtiniz.
5. En son fakat en önemlisi, gönderdiğiniz oyunlara fotoğraf eklemeyi ve bebeğinizin/çocuğunuzun oyuna verdiği olumlu, olumsuz tepkileri yazmayı unutmayınız.

Blogta kullanılacak etiketleme sistemi de şöyle:
0-3 ay arası oyunlar
3-6 ay arası oyunlar
6-9 ay arası oyunlar
9-12 ay arası oyunlar
12-18 ay arası oyunlar
18-24 ay arası oyunlar
24-36 ay arası oyunlar
3-5 yaş arası oyunlar
Anaokulu öğrencilerine yönelik oyunlar
İlkokul öğrencilerine yönelik oyunlar

Elbette, bu ayrımları değiştirebilir veya eklemeler yapabiliriz.

Daha ne bekliyoruz, haydi oynayalım!

1 yorum:

sirar dedi ki...

biz bir yaşımızı doldurduk ama 0-12 ay arası geliştirici aktivite bulmak konusunda baya zorlandık.bu siteye cok sevindim.dilerim faydalı olur.
hayırlı olsun :)